Silné stránky

V silne talentovanom Vodnárovi sa skrýva intelektuál, filozof a filantrop. Môže tak vykonávať akúkoľvek prácu, ktorú si zmyslí. Pomocou vlastnej chytrosti a kreativity dokáže zázraky. V úvahách nepozná hranice a premýšľa logicky a často až vedecky. K významným prvkom charakteru vzdušného znamenia sa radí vizionárstvo, humánnosť a intelekt. Vodnár zbožňuje vedu a techniku a v kútiku duše si praje spasiť svet. Pretože je úprimný, priateľský a sústredí sa na konanie dobra, býva obklopený skupinkou kamarátov a ako súčasť skupiny organizuje zábavné aktivity. Znamenie skvelé komunikuje, rýchlo myslí a má neobyčajnú schopnosť vyzdvihnúť skutočne dôležité veci. Trpí prirodzenou zvedavosťou a túžbou po poznaní.

Slabé stránky

Vodnárovi nechýba citlivosť a zraniteľnosť. Hoci býva obklopený mnohými známymi, nedostáva sa mu skutočne hlbokého priateľstva, a preto sa často cíti osamelý a opustený. Ostatní ho považujú za naštvaného alebo otráveného a svoje okolie svojou rezervovanosťou obyčajne dráždi. Pretože má neustále hlavu plnú myšlienok na zlepšenie spoločnosti, stráca schopnosť sústrediť sa. Jeho nepredvídateľnosť vedie až k excentrickosti a vzniku mnohých paradoxov. Keď verí, že veciam naozaj rozumie, urobí čokoľvek, aby svoj názor presadil. Ak niečo nezapadá do jeho pohľadu na svet, vie sa prejaviť skutočne temperamentne. Ak sa ocitne vzdušné znamenie v situácii, ktorú chápe ako ohrozenie, býva veľmi sarkastické.

Aqua aura, Fluorit, Angelit, Achát, Dumortierit, Čaroit, Akvamarín, Ametrín, Ametyst, Apatit, Labradorit, Lazurit, Magnezit, Mesačný kameň, Sodalit

Zobrazených 1–25 z 159 výsledkov

Najpredávanejšie