Silné stránky

Charizmatický a atraktívny Škorpión sa iniciatívne stavia do pozície vodcu a nebojí sa prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia a činy. Ako výborný rečník priťahuje pozornosť svojou inteligenciou a obľubu si získava aj ako zábavný hostiteľ, ktorý spravidla býva obklopený veľkou skupinou priateľov hrejúcich sa v jeho energii. Oddanosť a vášeň z neho činia dokonalého partnera a skutočného dôverného kamaráta. Vie byť šľachetný a nezištný. Zároveň sa nebojí ísť asertívne a odhodlane za svojim a o veciach rozhodovať. V roli neprekonateľného diplomata sa vodné znamenie riadi vlastnou silnou intuíciou, ktorá ho málokedy sklame. Škorpiónovi je možné veriť: zverené tajomstvo si so sebou s istotou vezme do hrobu.

Slabé stránky

Na základe správania je možné rozlíšiť tri základné typy Škorpiónov: okrem šľachetnej a nezištnej osobnosti je potrebné počítať aj s jedovatým a pomstychtivým človekom, ktorý ide za svojím cieľom aj cez mŕtvoly. Človek narodený vo vodnom znamení môže pôsobiť ako chameleón – na jednej strane bude zákerným protivníkom, na druhej strane najlepším priateľom. Ohrozený Škorpión sa mení v nepríjemného tajnostkára, ktorý prefíkane čaká na svoju príležitosť, aby uškodil. Jeho vnútorný intrigán v ňom prebúdza sklony k žiarlivosti a nečestnosti. Keď cíti, že mu bolo ukrivdené alebo že je zahnaný do kúta, bráni sa všetkými dostupnými prostriedkami a nehľadí na následky. Rovnako ako voda býva aj Škorpión plytký a poháňaný vlastnými prehnanými ambíciami.

Minerály vhodné pre škorpióna:

hematit, pyrit, jaspis, krištáľ, sodalit, achát, jadeit, citrín, obsidián, granát, ametyst, turmalín, akvamarín, labradorit

Zobrazených 1–25 z 242 výsledkov

Najpredávanejšie