Silné stránky

Rak je vraj veľmi intuitívny a citlivý – a to až toľko, že nie je ľahké potomka vodného znamenia rozpoznať. Starostlivosť o rodinu a domov tvoria stredobod jeho sveta. Jeho najbližší a milovaní pre neho znamenajú viac než čokoľvek iného. Rak sa ochotne ponorí do pomoci druhým, neujme sa však ničoho, čo by smerovalo ku konfliktu. Lojálne znamenie zostáva verné a svojich partnerov zasypáva láskou, pozornosťou a darmi. Rak patrí medzi výborných rodičov, ktorí dokážu viesť svojich potomkov správnym smerom. Zmysel jeho života totiž predstavuje práve rodina a väzby v nej, ktoré ho občas nútia prehliadnuť pár nedostatkov. Zodpovedný Rak vždy podporí a dokáže sa prispôsobiť takmer akejkoľvek situácii.

Slabé stránky

Za výrazne negatívny rys Rakovej povahy je možné považovať jeho stiahnutie sa späť do ulity, keď narazí na problém, ktorého riešenie sa mu nepáči. Nechce čeliť problémom a vyvolávať rozbroje. Spomaľuje ho tendencia ľutovať sa, keď sa mu nedarí podľa jeho predstáv. Hoci na prvý pohľad nepôsobí ambiciózne, v kútiku duše túži po úspechu a obdive, preto na tých čo sa presadia, občas žiarli. Nepríjemne ho ovplyvňuje aj jeho sebectvo a pesimizmus. Rakova nevypočítateľnosť a náladovosť vedú k tomu, že jeden nikdy nevie, akej reakcie sa dočká. V nadriadenej pozícii usiluje o dominanciu. Rakom nechýbajú ani sklony k narcizmu a precitlivenosti. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že ho nič nerozhádže, vo svojom vnútri ťažko spracováva odmietnutie, zradu či vlastné zlyhanie.

Minerály vhodné pre raka:

krištáľ, aventurín, sodalit, jadeit, chalcedón, perla, ruženín, akvamarín, fluorit, kalcit, lazurit, malachit, labradorit

Zobrazených 1–25 z 190 výsledkov

Najpredávanejšie