Silné stránky

Veľmi empatické Ryby uprednostňujú predovšetkým medziľudské vzťahy a pocity ostatných pre nich veľa znamenajú. Vodné znamenie je neskutočne všestranné a nezávislé. Rybám nechýba intuícia a umelecké cítenie, a preto sa často radia medzi zasnívané duše s hlavou v oblakoch, ktoré majú skutočne bujnú fantáziu. Snáď aj z týchto dôvodov sa dokážu presadiť v bohémskom svete umelcov a ich schopnosť tkať niť príbehu z nich robí výnimočných spisovateľov. Ryby spoliehajú na svoj vysoký intelekt, ale zostávajú otvorené aj citovo. Ako rodičia sú prirodzene jemné, nápadité a láskavé. Zároveň súcitia s ľudským utrpením. Ich senzitívnosť im dáva možnosť nahliadnuť na situáciu zo všetkých hľadísk a vedia racionálne rozlíšiť dobré aj zlé problémy.

Slabé stránky

Ryby môžu byť ako dravcom, tak korisťou. Hoci znak ich znamenia tvorí dvojica rýb, bývajú títo ľudia osamelí a samotári, ktorí prepadajú melanchólii. Je to práve ich predstavivosť, čo ich zachraňuje pred drsnou skutočnosťou a odtrháva od reality – radšej sa schovávajú do snov, než aby problémy riešili. Pri snení potom ale Ryby nestíhajú prácu a sú označované za leňochov. A keď je táto ich vlastnosť kritizovaná, strácajú trpezlivosť. Pri najmenšej provokácii sa sťahujú a utekajú preč. Nerady čelia skutočnosti. Pretože sú nesmierne prispôsobivé, nemajú svoje vlastné pevné názory a spravidla sa nechajú ovplyvniť ideami silných osobností. Ich nízka sebadôvera vedie k všelijakým obavám, čo zlé sa im môže prihodiť.

Minerály vhodné pre ryby:

rubín, ónyx, tyrkys, sodalit, malachit, jadeit, perla, fluorit, labradorit, ametyst, krištáľ, akvamarín, kalcit, lazurit

Zobrazených 1–25 z 199 výsledkov

Najpredávanejšie