Achát – kameň vernosti, pozitívne vplýva na emócie, zlepšuje vzťahy a dodáva sebavedomie.

Zaujímavosti

Achát – jeho názov sa odvíja od rieky Achates v Sicílii. Vytvára sa vo vulkanických horninách, pričom občas vzniknú po vychladnutí lávy dutinky, ktoré nazývame geódy.

Vlastnosti a význam

Existuje obrovské množstvo achátov rôznych pomenovaní na základe farieb, charakteristík a vlastností. My z nich vyberáme tie najvýznamnejšie, s najpodstatnejšími ezoterickými a liečebnými účinkami na náš organizmus.

Široká paleta zemitých farieb, ktoré tvoria najrôznejšie dych vyrážajúce obrazce – to je to, čo robí achát tak zaujímavým a obľúbeným. Táto symbióza kresby a farebných efektov symbolizuje našu spolupatričnosť s matkou Zem a so všetkými prejavmi prírody. Prehlbuje v nás fantáziu, kreativitu, odvahu, vytrvalosť ale aj samotnú vôľu do života. Posiluje v nás vedomie vlastnej identity, pud sebazáchovy a dôveru vo vlastné schopnosti. Tiež nás ochraňuje pred pôsobením nežiadúcich vplyvov. Učí nás ušľachtilému, priamemu jednaniu s blízkymi ale aj s nepriateľmi. A vedie nás k správnemu spôsobu komunikácie a ku správnym slovám. Podporuje nás v hľadaní pravdy, pomáha spracovať kritiku, nepríjemné situácie a nepriaznivé okolnosti.

Liečivé účinky

Achát posiluje rozmnožovacie orgány u mužov aj u žien. Tiež chráni a pomáha pri pôrode. Všeobecne zmierňuje horúčky a infekčné ochorenia. Utišuje všetky typy bolesti úžasne pomáha pri alergiách a kožných problémoch. Už v stredoveku achát používali na liečenie infekcií, epilepsií a všimli si, že pomáha aj pri námesačnosti. Hildegarda von Bingen pokladala achátovú doštičku na srdce pre jeho posilnenie.
Okrem týchto všeobecných liečivých vlastností má každý druh ďalšie špecifické prednosti, ktoré ešte inak samostatne pozitívne ovplyvňujú náš celkový duševný aj fyzický stav.

Zobrazených 1–25 z 41 výsledkov

Najpredávanejšie